(ВИДЕО) ЕВЕ ЕДЕН “MAЖ” КОЈ ШТО МИСЛИ ДЕКА И ЗА НЕГО ГРУЈО ЌЕ ЛЕЖИ : Уапсен човекот кој прв го нападна лидерот на СДСМ, Зоран Заев на 27 април во прес центарот во Собрание!

0
5789

Ова е моментот на апсење на човекот кој прв го нападна претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на 27 април, за време на насилствата во Собранието.

Инаку се работи за штипјанецот Ангеле Зафировски викан Бате Геле, кој на своето тело ги има истетовирано ликовите на директорот на Управата за безбедност и контраразузнавње УБК Сашо Мијалков и на неговиот син Јордан, затоа што, како што има кажано во изјава за медиумите, Мијалкови пред неколку години му го спасиле животот, а пред тоа многу му помогнале кога претстојувал во Чешка и во САД.

bate-gele

Gele