БОМБА ОД САД : ТРАМП ГО ИСПРАЌА ДРЖАВНИОТ ПОМОШЕН СЕКРЕТАР МЕТЈУ ПАЛМЕР ВО ПОНЕДЕЛНИК ВО МАКЕДОНИЈА, ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО МИЦКОВСКИ, ЗАЕВ И ДИМИТРОВ

0
3388

Американскиот вршител на должноста заменик помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Метју Палмер ќе ја посети Република Македонија во Понеделник кој ќе оствари средби со премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни Никола Димитров како и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски.

Во соопштението на американската амбасада се вели дека тема на средбата ќе биде договорот од Преспа кој го потпишаа Македонија и Грција.