БОМБА НА 24 ВЕСТИ : ЗАЕВ И КАСАМИ СЕ ДОГОВОРИЈА, МНОЗИНСТВОТО ЗА ГЛАСАЊЕ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ И НАТО ОБЕЗБЕДЕНО!!!

0
277

Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса потврдуваат за ТВ 24 партиски извори. Неофицијално компромисот ќе биде интервенција со актуелната формулација за државјанството коешто стои во документите на албански јазик во уставниот закон. Според информаците на ТВ 24 наскоро се очекува и заедничко соопштение.