Бате Саше повторно прави местенки: По налог на баџанакот на Мијалков, обвинителот Илиевски, одземени компјутери и повикани на распит лица од раководството на СДСM-Струмица!

0
283

Утрово во ОК на СДСM Струмица полицијата по налог на обвинителот за организиран криминал Јован Илиевски ги одземала партските компјутери и повикала лица од општинското раководство на распит. Веста за оваа акција на баџанакот на Мијалков,обвинителот Илиевски за Либертас ја потврдија од СДСМ.

Според извори од адвокати Илиевски водел истрага за наводни изборни измами и поткуп на локалните избори во Струмица.