АЈДЕ ДА ГИ ПОГЛЕДНЕМЕ МОРАЛОТ И ЕТИКАТА НА ВМРОВЧЕТО КУРТОН САШО МАЦАНОВСКИ ТРЕНДО И КАКО СО ПОРТАЛОТ ОФ НЕТ ПОШТЕНО ОДРАБОТУВА ЗА ВМРО-ДПМНЕ!

0
410

Вмровчето Трендо кој почна жустро да пцуе и да колне по уставните промени во државата и по договорот од Преспа на својот портал Оф Нет одамна има поставено рубрика “На дното” или поточно тоа е рубрика со која овај вмровски релативизатор на јавното мислење објавува печатни грешки на некој сајт или фотографии или тоа може да бидат уште и “вулгарни” наслови, фотографии и слично и со тоа се потсмева на другите сајтови со тоа како нивните наслови или објави не биле етички и без морал а неговите објави се сите со висок морал и етика или во најмала рака биле смешни или глупави, па ајде да погледнеме дали е навистина така.

Од нашата редакција и во новата 2019-та година одлучивме малку да се прошетаме по сајтот на другарчето на Илија Димовски и Иво Котевски за и ние малку да им доловиме на читателите дел од “етичкото” информирање на ова вмроњско и самобендисано копито. 😀

Трендо во свој пост на Оф Нет објавил текст потпишан од некое анонимно психопатско гомно кое постот го завршува со ,,Ебете се сите и да ни е вечна Македонија”!

Заклучокот е следен, значи кога се работи за Трендо и Оф Нет може да се пцуе и да е користи разна реторика од најдолен вид но кога е тоа друг портал и друг сајт тогаш за тоа сигурно се виновни СДСМ, Мактел, Народен Глас и Заев.

Ова подмукло гомно како неутралец се провира години наназад како гомно што се провира низ тврди хемороиди како некое тенко цревце иако постојано навива за ВМРО-ДПМНЕ. Да не збориме за неутралноста на Бетмен и Миа Костова кои секогаш кога ќе згусти се појавуваат со постови на социјалните мрежи кои одат во корист на ВМРО-ДПМНЕ било тие да се опозиција или власт, иако годините наназад ги болеше стап и пичка за тоа како владее Груевски и фамилијата ама сега кога државата е исправена кон ЕУ и НАТО аспирации за подобар просперитет на сите тогаш ќе пцујаат јавно и сите ќе ги прават ненормални.

Потоа колнењето на Куртон Трендо кој цимоли по Грујо и каде го колне премиерот Зоран Заев како стара вештерка демек што барал од Муртино да иде во Скопје?!

За потоа како шлаг на тортата да дојде постот на порталот Дудинка на Миленко каде што тој тврди дека ВМРО-ДПМНЕ испраќал готови текстови на Оф Нет кај куртон Сашо Мацановски – Трендо, линк до постот на Миленко ќе може да го прочитате ОВДЕ.

Целиот пост на ова вмровска ГОМНО КОЛУМНА ќе може да го прочитате ОВДЕ