(Аудио) Мијалков ја уверува Горде дека весниците на МПМ се под негова контрола!

0
191

jankuloska-mijalkov-685x320

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави аудио снимка за која посочи дека е разговор помеѓу министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и директорот на УБК, Сашо Мијалков. Разговараат за групацијата МПМ.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=TAaqU9nWhAc[/youtube]