(Аудио) Латас фатен со спуштени гаќи, признава : Вестите на Сител се ГНОЈ, пропаганда на ВМРО-ДПМНЕ!

0
405

latasbeti-685x320

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на прес конференција објави снимки, на кои вели, се гледа како блиски соработници на Груевски се јавува кај уредникот на Сител Драган Павловиќ Латас како нарачува прилог.

Министерката за култура Елизабета Канческа Милевска, во снимките кои ги објави Заев, бара одреден материјал да оди во ударните вести.

„Да не претеруваме со толку нарачки. Гној се вестите. 7 од 12 прилози во вестите на Сител се прилози по нарачка. Тино е вечер“, вели во снимката за која посочи Заев дека разговор на Латас до Канческа.

Канчевска-Милевска бара на вестите на Сител да оди материјал од МТВ.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=gtXTutEB1GU[/youtube]