Шеќеринска: Фалисфикатот е договорен во кабинетот на Груевски

0
236

Во еден од прислушуваните разговорите меѓу Гордана Јанкуловска и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, што ги објави СДСМ, се говори за фалсификувањето на личи карти и за потребата комитетите да дадат податоци, вели Радмила Шеќеринска од СДСМ, во интервју за 24 Вести.

– Падна во вода тезата дека немало фалсификат. Имало. Падна во вода и тезата дека фалсификатот се случувал некаде во криминалните структури – вели таа.