ХОРОР ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ: Доктор се бори за живот!

0
511

centar_thumb_medium500_278

Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Како што неофицијално дознаваме, во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица.

Во Клиничкиот центар има голем број полициски екипи.

Повредениот доктор според првичните информации се бори за живот, а неофицијално напаѓачите се уапсени.

Од МВР потврдуваат дека има повредено лице, но повеќе детали ќе соопштат во текот на денот.

Неофицијално, повредениот лекар е од Дигестивна хирургија, дигесативниот хирург Љубомир Огненовиќ , кој е повреден во ногата, но е надовр од животна опасност, а во пукотницата биле повредени уште три лица кои се нашле на местото, а пациентка која во моментот била сведок, неофицијално, починала од стрес, пишува ВЕЧЕР.