ЕКСКЛУЗИВНО : ДЕПОНИРАНА ОСТАВКАТА НА ЦРНИ ГРУЈО

0
469

Од извори блиски на ДУИ дознаваме дека и официјално премиерот Никола Груевски во текот на оваа вечер до владата ја депонирал својата оставка согласно со политичкиот договор од Пржино која официјално треба да се објави во Сабота.

Оставката на премиерот Никола Груевски треба да биде верификувана од пратениците во Собранието.