ГОЛЕМА ЗБУНЕТОСТ КАЈ ЧЛЕНОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ПО ПОСЕТАТА НА ГРУЈО НА САД: Добро сега САД е со нас или против нас?!?!

0
270

Голема збунетост и шашалдисаност владее во базата на ВМРО ДПМНЕ по посетата на Груевски на САД на свое барање. Кај фан групата на фејсбук на Миленко каде е објавена веста за средбата на Груевски со Бајден, голем број ченови на ДПМНЕ се зачудени од овој потег и се прашуваат – Сега САД не подржува или сака да му прави пуч на Груевски?! Погледнете и сами:

talibanci zbuneti 1 talibanci zbuneti 2 talibanci zbuneti 4 12203_1542363102747407_1592617110033803400_n