ГЕРО ГО ДОПРЕ ДНОТО: Кога е најгусто наместо да и помогне на опозицијата тој јавно го уценува и му се заканува на Зоран Заев на фејсбук давајќи му рок до сабота да го повикал во партија да биде главен стратег и кадровик во СДСМ?!?!

0
275

Тоа е таа стара комунистичка новинарска школа ала Мирка, Ефтов и Латас. Наместо да помогнат  да се руши режимот со новинарство и медиска пропаганда и анализа тие сакаат да бидат главни стратези и кадровици во партиите. Добро Мирка и Латас го работат и тоа и тоа. Геро сака само второто.

Тој наместо да си ја работи работата како уредник на Слободен Печат и Плусинфо и така да и помогне на опозицијата, тој цело време шири песимизам и депресија а сега десет дена скија на Боровец објавува слики на фб и во паузите му се заканува на Заев да го земел во партија и тој да бил главен стратег и кадровик затоа што сега СДСМ не го бивало?!

gero zaev reket