(ВИДЕО) БОМБА НА ЕКСПЕРТОТ Ванхауте: Шпекулации се дека Груевски нема да даде оставка до утре

0
58

Некои луѓе мора да прифатат дека промените во Македонија се задолжителни, рече Питер Ванхауте пред почетокот на преговорите во Клубот на пратеници, објави А1.он.

Тој се надева дека денеска ќе се решат преговорите за медиумите и за Избирачкиот список, па утрешното доаѓање на Јоханес Хан ќе се концентрира на побитните работи.

– Шпекулации се дека Груевски нема да даде оставка до утре, се надевам дека ќе си стои на зборот и на договорот во Пржино – рече Ванхауте.

Изјавата на Ванхауте може да ја погледнете ОВДЕ