БОМБА НА ЗАЕВ НА АЛСАТ М: Министерот на МВР ќе и ги открие на јавноста сите матни работи за настаните во Куманово!

0
7589

Во гостувањето во емисијата 360 степени на Алсат М, лидерот на СДСМ, Зоран Заев изнесе неколку бомбастични работи, како на пример дека новиот министер за полиција ќе и ги изнесе на јавноста сите местенки и игри околу настаните во Куманово кога загинаа многу полицајци и беа ранети десетици припадници на полицијата.

zaev alsat m 2

Околу посетата на Израел. Заев кажа дека амбасадорот на Македонија во Израел бил присутен на сите состанови и реферирал во Скопје за се што се зборело и Груевски требало да ги објави на јавноста тие репорти а не да ја лаже јавноста дека Заев е тој што измислува и со тоа наводно го навредува Израел.